Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Правила безпеки при експлуатації парових котлів

Служба охорони праці

Організаційними причинами вибуху котлів є порушення правил експлуатації і режимів роботи, відповідно до інструкцій правил безпеки (НПАОП 0.00-1.07-94 (ДНАОП 0.00-1.07-94) Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском, НПАОП 0.00-1.26-96 (ДНАОП 0.00-1.26-96) Правила будови і безпечної експлуатації парових котлів з тиском пари не більше 0,07 МПА (0,7кгс/см2), водогрійних котлів і водопідігрівачів з температурою нагріву води не вище 115°С).

Основними технічними причинами вибуху котлів є різке зниження рівня води в колекторі котла, перевищення робочого тиску, незадовільний водний режим котла, що призводить до утворення накипу, накопичення вибухонебезпечних паливних газів, дефекти конструкційних елементів і дефекти основних вузлів, що знижує їх механічну міцність і надійність у процесі експлуатації.

Котли оснащуються пристроями автоматичного контролю рівня води та припинення подачі палива до пальників, водомірним склом, манометрами та запобіжними клапанами, термометрами та термопарами, апаратурою контролю тяги у топці котла, запірною і регулювальною арматурою, що попереджують можливість аварії.

Котельні розміщують в окремих будівлях, які не прилягають до виробничих та інших будівель. Приміщення котельної будується з незгораючих матеріалів. Воно повинне мати два виходи і бути обладнане вентиляцією та аварійним освітленням.

 

Попередня стаття: «Класифікація, реєстрація та технічне опосвідчення посудин, що працюють під тиском»

 

Наступна стаття: «Правила безпеки при експлуатації компресорних та холодильних установок»