Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Дозволи на початок робіт

Служба охорони праці

При реєстрації статутних документів варто подбати про одержання в органах Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки дозволу на початок роботи підприємства. Це стосується тільки деяких підприємств, діяльність яких зв'язана з роботами з підвищеною небезпекою та об'єктами, машинами, механізмами, устаткуванням підвищеної небезпеки ДНАОП 0.00-4.05-03 Порядок видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами (Додаток 1 Перелік робіт підвищеної небезпеки , Додаток 2 Перелік об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки)

Якщо види діяльності Вашого підприємства відповідні видам робіт підвищеної небезпеки в Переліку, то перш ніж почати роботи на такому на об'єкті підвищеної небезпеки, необхідно отримати дозвіл Держгіртехнагляду або його територіального органу – територіального Управління Держгіртехнагляду . Такий дозвіл потрібен і у тому випадку, якщо ви збираєтеся проводити професійну підготовку, перепідготовку або підвищувати кваліфікацію працівників, зайнятих на таких роботах.

Відсутність дозволу у такого підприємства може спричинити, ні багато ні мало, ініціювання скасування його державної реєстрації (якщо протягом місяця з моменту перевірки, яка виявила відсутність такого документа, роботодавець не почне вживати заходів для одержання такого документа) .

Офісних працівників поспішимо заспокоїти: у ньому немає прямої вказівки на те, що експлуатація комп'ютерної й офісної техніки зажадає дозволу органу Держгіртехнагляду. Однак вимоги до її експлуатації усе-таки є і їх необхідно дотримувати (див. Правила охорони праці при експлуатації ЕОМ).  

 

 

 

Попередня стаття: «Звітність підприємств і організацій з питань охорони праці»

 

Наступна стаття: «Де видають дозволи на початок робіт»