Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

Чи діє на сьогодні стаття 11 Закону «Про охорону праці» щодо розміру одноразової допомоги потерпілому на виробництві?

 

Відповідь

Відповідає директор Департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Олена СКРИПНИК.

На сьогодні Закон «Про охорону праці» діє тільки в тій його частині, що не суперечить Закону про соціальне страхування від нещасного випадку. Це означає, що згідно зі статтею 11 Закону «Про охорону праці» колективним договором можуть встановлюватись більш високі розміри одноразової допомоги. Якщо до колективного договору на 2001 р. не внесено змін у зв'язку з введенням у дію Закону про соціальне страхування від нещасного випадку, то цей колективний договір продовжує діяти, і вимоги працівників щодо сплати їм одноразової допомоги в розмірі, передбаченому цим колективним договором, правомірні. Але в цьому разі підприємством за рахунок страхових внесків (якщо справи на потерпілих не передані Фонду) або безпосередньо Фондом (якщо справи на потерпілих передані Фонду) буде оплачуватись одноразова допомога тільки в розмірі, встановленому чинним законодавством. Перевищення цієї суми, якщо це передбачено колективним договором, повинно сплачуватись роботодавцем за рахунок прибутку підприємства.

 

 

Попереднє питання: «Які фінансово-правові взаємовідносини настають між роботодавцем (страхувальником) та Фондом (страховиком) після набрання чинності з 1 квітня 2001 р. Закону про соціальне страхування від нещасного випадку?»

 

Наступне питання: «Чи може роботодавець, який ще не передав Фонду особові справи потерпілих, переглядати після 31 березня 2001 р. суму відшкодування шкоди потерпілому на виробництві?»