Вхід на dnop.com.ua  
Авторизація для отримання повного доступу.


Служба охорони праці:


Внедрение электронной нормативной базы среди субъеков предпринимательства, предприятий, учреждений и организаций рекомендовано органами государственного надзора письмом Держгірпромнагляду № 03/3638 від 12.07.06.

Питання

Продовження, дивись тему попереднього запитання

Які фінансово-правові взаємовідносини настають між роботодавцем (страхувальником) та Фондом (страховиком) після набрання чинності з 1 квітня 2001 р. Закону про соціальне страхування від нещасного випадку?

 

Відповідь

Відповідає директор Департаменту політики державного соціального страхування Міністерства праці та соціальної політики Олена СКРИПНИК.

З цього часу всі поточні виплати потерпілим, які передбачені зазначеним Законом, здійснюються тільки за рахунок коштів Фонду. Якщо страхувальник не передав Фонду особові справи потерпілих, то він замість Фонду продовжує здійснювати страхові виплати в рахунок страхових внесків до Фонду. За результатами роботи за II квартал 2001 р. при поданні страхувальником звіту до робочого органу виконавчої дирекції Фонду має бути проведено взаємо-залік здійснених ним платежів, і до Фонду мають бути внесені страхові суми, які дорівнюють різниці між нарахованими страховими внесками та виплатами, що здійснені страхувальником. Враховуючи, що підприємства здійснювали регресні виплати однією сумою за місяць, то Фонд має поновити виплати з першого числа місяця, що настає за місяцем, за який зроблені останні виплати потерпілому, незалежно від дати прийняття особової справи потерпілого. При цьому страхувальник повинен надати інформацію стосовно періоду, за який він розрахувався з потерпілим. Наприклад, якщо страхувальник надає інформацію, що він розрахувався з потерпілим за травень 2001 р., робочий орган виконавчої дирекції Фонду повинен розпочати виплати з 1 червня 2001 р. незалежно від дати прийняття особової справи потерпілого. Якщо через скрутний фінансовий стан страхувальником не здійснено виплати замість Фонду за квітень 2001 р. і наступні місяці, то робочий орган виконавчої дирекції Фонду повинен з 1 квітня 2001 р. розпочати страхові виплати потерпілому. Одночасно потерпілому має бути сплачено компенсацію втрати частини грошового доходу у зв'язку з порушенням терміну його виплати відповідно до чинного законодавства. Якщо при цьому страхувальником не сплачувались страхові внески до Фонду, то до нього застосовуються фінансові санкції.

 

 

Попереднє питання: «Як нараховуються і сплачуються страхові суми особам, зазначеним у пункті 17 статті 34 Закону про соціальне страхування від нещасного випадку (особи віком до 16 років)?»

 

Наступне питання: «Чи діє на сьогодні стаття 11 Закону «Про охорону праці» щодо розміру одноразової допомоги потерпілому на виробництві?»